Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
در این بخش به معرفی آثار منتخب معماران ایرانی طراحی و ساخته شده در داخل و خارج از ایران می پردازیم. دامنه نمایش آثار از اواخر دوران قاجاریه تا به امروز می باشد.
به منظور انتشار آثار خود، لطفا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
Shadow
Slider

رستوران ریواس

 

 

 

اطلاعات عمومی پروژه

نام پروژه:رستوران ریواس
آدرس:تهران، اتوبان چمران، تقاطع خیابان الف و جوانان
شرکت مشاوره:دفتر معماری باغ ایرانی
معمار مسئول:مهسا مجیدی
تيم طراحي: مهسا مجیدی، انوشه احمدی، پانته آ پرهامی
تاریخ: تیرماه - آبان1394 
نوع پروژه:رستوران
مساحت سایت پروژه:128 مترمربع
مساحت ساخته شده:470 مترمربع
مشاور سازه:مهدی میرخسروی
تاسيسات مكانيكي:محسن تحیری، شرکت موناکو
تاسيسات الكتريكي:محسن تحیری
نورپردازی: شرکت نورسافرم
اجرا و نظارت:دفتر معماری باغ ایرانی
عكاس:افشین قادرپناه
کارفرما:خصوصی
بودجه:N/A
جوایز:فینالیست بخش بازسازی جایزه معمار سال 1395

 

رستوران ریواس در تقاطع خیابان الف و اتوبان چمران قرار گرفته است. قرارگیری پروژه در کنار یکی از بزرگراه های اصلی شهر، امکان دیده شدن بیشتری به بنا می دهد. بنای مذکور قدمتی 100 ساله دارد که در طول این مدت بارها مورد بازسازی قرارگرفته است. کاربری اولیه این بنا مسکونی-تجاری بوده که بعدها در گذر زمان به فست فود (پرپروک) تغییر کاربری داده  شده است.

کارفرما تمایل داشت تا ساختمان مورد نظر به بنایی شاخص در کنار اتوبان چمران تبدیل شود و توجه عابرین پیاده و سواره را به خود جلب نماید. بنابراین تصمیم گرفتیم تا نمای ساختمان را بصورت یک بیلبورد در مقیاس شهری طراحی کنیم. برای دستیابی به این امر در وهله اول، با توجه به موقعیت بنا، حجم طبقه دوم به سمت بزرگراه چرخانده شد. در گام بعدی به منظور تلفیق فضای داخل و از میان برداشتن مرز بین این دو تمامی جداره های خارجی طبقات همکف و اول به پوسته های شفاف تبدیل گردید. با این کار، استفاده کنندگان در داخل رستوران هرچه بیشترخود را در بیرون و مخاطبان در اطراف رستوران هرچه بیشتر خود را در داخل ساختمان احساس می کنند.

...
استفاده از مطالب منتشره در سایت آرشیوی - تحقیقاتی معماری معاصر ایران با ذکر منبع و لینک دهی مستقیم به وب سایت مجاز می باشد.
در صورت استفاده از تصاویر پروژه ها و سایر اسناد و مدارک تصویری، عکس ها بدون هیچ دخل و تصرف در آنها من جمله کراپ کردن، مخدوش نمودن و درج لوگو استفاده گردد.

Projects-Social 1 Projects-Social 3 Projects-Social 4

خواندن 4063 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 آبان 1395 ساعت 21:24