Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
در این بخش به معرفی آثار منتخب معماران ایرانی طراحی و ساخته شده در داخل و خارج از ایران می پردازیم. دامنه نمایش آثار از اواخر دوران قاجاریه تا به امروز می باشد.
به منظور انتشار آثار خود، لطفا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
Shadow
Slider

دفتری مرکزی شرکت ونوس شیشه

 

 

اطلاعات عمومی پروژه

نام پروژه:  دفتر مرکزی شرکت ونوس شیشه []
آدرس:  تهران، پایین تر از چهار راه فرمانیه، برج آرتمیس
شرکت مشاوره: رنا دیزاین []
معمار: رضا نجفیان
تیم طراحی: نگین همرنگ، بهاره یوسف شاهی، سحر بیات، محمدحسین حمزه لویی،  مریم نجفیان، شیوا هوشمندنژاد، ساغر مشیری امین، محمدرضا پیری
تاریخ اجرا: آذر 94 - خرداد 95
نوع پروژه: طراحی داخلی، بازسازی
مساحت ساخته شده: 490 مترمربع
مدیر اجرائی پروژه: سروش نایب عباس
ناظر: رنا دیزاین
اجرا: سروش نایب عباس
عكاسان: رضا نجفیان، محمدحسین حمزه لویی

کارفرما: شرکت ونوس شیشه
جوایز:
- رتبه اول جایزه معماری داخلی ایران در بخش اداری، برگزار کننده فصلنامه معماری و ساختمان، سال 1395
- تقدیر ویژه جایزه معمار در بخش بازسازی، سال 1395

 

شیشه نه فقط به عنوان مصالحی شفاف، بلکه به عنوان ماده ­ای که می ­تواند نقشی مهم و اصلی در صحنه ­ی طراحی بازی کند، دارای جایگاهی مهم و قابل توجه می باشد. اجحاف بزرگیست در حقش که همیشه واسط باشد میان بیرون و درون، میان چشم و شیء، میان هرچیز و هر چیزِ دیگر... شیشه باید باشد که باشد به هر عنوان شایسته...

دفتر مرکزی شرکت ونوس شیشه، پروژه ­ای با مساحت کل تقریبی 490 متر­مربع، در چهار واحد کوچک مجزا ولی مرتبط، در طبقه نهم یک برج تجاری ـ اداری قرار گرفته است. ایده­ ی اصلی طراحی، استفاده از شیشه به عنوان عنصری مهم، تأثیرگذار و شکل دهنده در تمامی بخش های پروژه و نمایش کارکردهای متعارف و همچنین نامتعارف و خلاقانه از شیشه در تمامی فضاها با بیانی قوی، شاخص و در عین حال منسجم در نظر گرفته شده است. به گونه ای که خود فضاها و عناصر و اجزاء مختلف پروژه همچون نمونه ­هایی عینی و کامل از این کارکردهای ویژه باشند.

به دلیل تنوع نمونه ها و انواع مختلف شیشه های ساختمانی، و حتی تنوع زیاد شیشه های شفاف به ظاهر معموبی، از تمامی انواع آن، جهت نشان دادن خصوصیات و ویژگی های خاص هر کدام استفاده و تلاش شده که با نگاهی متفاوت و با به کارگیری جزئیات طراحی و اجرایی خاص و خلاقانه، از شیشه های پابت و متحرک متنوع در موقعیت های مختلف به عنوان دیوار، سقف، کف، قفسه، جداکننده، عناصر سازه ای، مبلمان، میز، رویه و غیره استفاده های ویژه و نمایشی گردد تا خود فضای پروژه به شورومی کامل و نمونه از تمامی کاربردهای شیشه برای نمایش و توضیح به مخاطبین شرکت تبدیل گردد. همچنین سعی شده که از فراینده های مختلف کار بر روی شیشه مانند چاپ و لمینیت نیز بخوبی استفاده گردد. جهت تعدیل حس سرما و انعکاسات زیاد شیشه، از مصالح گرمی همچون چوب طبیعی استفاده شده تا کاربر و مخاطب فضا، شرایط مطلوب تری را تجربه نماید.

 

...
استفاده از مطالب منتشره در سایت آرشیوی - تحقیقاتی معماری معاصر ایران با ذکر منبع و لینک دهی مستقیم به وب سایت مجاز می باشد.
در صورت استفاده از تصاویر پروژه ها و سایر اسناد و مدارک تصویری، عکس ها بدون هیچ دخل و تصرف در آنها من جمله کراپ کردن، مخدوش نمودن و درج لوگو استفاده گردد.

Projects-Social 1 Projects-Social 3 Projects-Social 4

 

خواندن 5884 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 آبان 1395 ساعت 08:31