Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
در این بخش به معرفی آثار منتخب معماران ایرانی طراحی و ساخته شده در داخل و خارج از ایران می پردازیم. دامنه نمایش آثار از اواخر دوران قاجاریه تا به امروز می باشد.
به منظور انتشار آثار خود، لطفا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
Shadow
Slider

ویلای قمصر کاشان

 


 

اطلاعات عمومی پروژه

نام پروژه: ویلای قمصر کاشان
آدرس:  استان اصفهان، کاشان، قمصر
شرکت مشاوره: رستاک انگاره و نقش
معماران: بهارک کشانی، لیلا اکبری، لیلا قدیم زاده
تیم طراحی: مریم شیرسلیمیان
طراحی منظر: شرکت رستاک انگاره و نقش 

تاریخ : 1383 - 1384
نوع پروژه: مسکونی
مساحت ساخته شده: 340 مترمربع
مهندس سازه: علی رضا اکبری
تاسیسات الکتریکی: مهندس خسروی
تاسیسات مکانیکی: مهندس قلی زاده
مدیریت اجرا: مهندس سهیلی و مهندس شعبانی
طراح سه بعدی: مریم شیر سلیمان
ماکت ساز: همایون احمدی
گرافیست: رضا سلطانی زاده
عكاس: بهارک کشانی
کارفرما: آقای محمودی
اعتبارات: تقدیر شده در بینال ونیز، ایتالیا

 

زمين اين باغ در منطقه اي نيمه کوهستاني در نزديکي قمصر کاشان واقع شده است، دراطراف زمين کوههاي نسبتا بلندي قرار گرفته اند که همساني آنها به همگني فضاي پيرامون انجاميده است. در امتداد غربي- شرقي زمين نهر پر آبي جاري است. اين نهر زمين را به دو قسمت شمالي و جنوبي تقسيم کرده که با هم اختلاف ارتفاع کمي دارند. در قسمت جنوبي زمين در مرتفع ترين قسمت سايت گلستان قرار گرفته است. وروديهاي زمين در جبهه هاي شمالي و جنوبي يک محور حرکت از گلستان به باغ را تعريف مي کنند. با توجه به شرايط خاص کارفرماي طرح، از اين بنا عملکرد هاي معمول خانه هاي مسکوني انتظار نميرفت و از اين بابت صورت مساله اين پروژه شرايط يک کوشک را به ذهن متبادر مينمود. از اين رو بيشترين بهره مندي از پتانسيل هاي سايت در دستور کار طرح قرار گرفت. در اين زمين دو محور عمود بر هم با دو کيفيت فضايي متفاوت قابل تشخيص مي باشند(محور نهر و محور گلستان).چهار محدوده فضايي ساکن حول آنها شکل گرفته است.با توجه به جريان حرکت در امتداد دو محور مذکور پويايي هاي فضا در امتداد اين دو محور متمرکز شده است.محور نهر و محور گلستان در فضاي سه بعدي در هم ميتابند. اين امر امکان حرکت بين سطوح متفاوت را فراهم مي کند.

 

...
استفاده از مطالب منتشره در سایت آرشیوی - تحقیقاتی معماری معاصر ایران با ذکر منبع و لینک دهی مستقیم به وب سایت مجاز می باشد.
در صورت استفاده از تصاویر پروژه ها و سایر اسناد و مدارک تصویری، عکس ها بدون هیچ دخل و تصرف در آنها من جمله کراپ کردن، مخدوش نمودن و درج لوگو استفاده گردد.

Projects-Social 1 Projects-Social 3 Projects-Social 4

 

خواندن 6242 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 14 آبان 1395 18:12