در این بخش به معرفی آثار منتخب معماران ایرانی طراحی و ساخته شده در داخل و خارج از ایران می پردازیم. دامنه نمایش آثار از اواخر دوران قاجاریه تا به امروز می باشد.
به منظور انتشار آثار خود، لطفا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
Shadow
Slider

فروشگاه زییین 2

 

اطلاعات عمومی پروژه

نام: فروشگاه زییین 2
آدرس پروژه: تهران، خیابان مقدس اردبیلی، مجتمع تجاری پلادیوم
شرکت مشاوره: دفتر معماری باغ ایرانی
معمار مسئول: مهسا مجیدی
تیم طراحی: مهسا مجیدی، انوشه احمدی، پانته آ پرهامی
تاریخ: 1395
مساحت ساخته شده: 300 مترمربع
نوع: طراحی داخلی، تجاری

تاسیسات مکانیکی:تاسیسات مکانیکی پالادیوم

تاسیسات الکتریکی: محسن تحیری

مدیر اجرایی: دفتر معماری باغ ایرانی
نظارت و اجرا: دفتر معماری باغ ایرانی

گرافیست:دفتر طراحی شیزارو
عکاس:کیوان بهبهانی

کارفرما:فروشگاه زییین، آرش حیدریان

 

این پروژه شامل طراحی و ساخت یک واحد تجاری 300 متری از مجموعه تازه تاسیس پالادیوم واقع در خیابان زعفرانیه می باشد کاربری این واحد تجاری نمایشگاه فرش و صنایع دستی ایران است پروژه به تمهید سازه ای و تاسیساتی با توجه به نوساز بودن مجموعه نیاز نداشت.

همه چیز از داستان فرش آغاز شد اینکه ما به عنوان ایرانی از مراحل تولید فرش آشنایی کمی داریم و بر آن شدیم تا قسمتی از این ماجرا را در حافظه بصری بازدید کنندگان ثبت کنیم. کارفرما در مقیاس بسیار متفاوت تولیداتی برای نمایش داشت ولی در یک نظر می توانستیم آنها را به دو گروه عمده فرش و صنایع دستی تقسیم کرد.

در ابتدا پلان مجموعه با توجه به نیازهای گسترده کارفرما، از اتاق پرو گرفته تا استند نمایش جواهرات و پالت های قرا گیری فرش دستباف، طراحی شد و سپس در محل مناسبی یک دار قالی به پا شد با توجه به کمبود زمان و بودجه حداقل همه چیز از خود موضوع کار گرفته شد یک فرش تکمیل و چله کشی تارهای آن در مسیر چرخیدند و یک سیر کولاسیون حرکتی را برای بازدید کنندگان تعریف کردند . در تمام این مسیر تکنیک های مختلف بافت و گره دیده می شود. 

 

...

استفاده از مطالب منتشره در سایت آرشیوی - تحقیقاتی معماری معاصر ایران با ذکر منبع و لینک دهی مستقیم به وب سایت مجاز می باشد.
در صورت استفاده از تصاویر پروژه ها و سایر اسناد و مدارک تصویری، عکس ها بدون هیچ دخل و تصرف در آنها من جمله کراپ کردن، مخدوش نمودن و درج لوگو استفاده گردد.

Projects-Social 1 Projects-Social 3 Projects-Social 4

خواندن 2290 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 01 آذر 1395 ساعت 22:34