Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
در این بخش به معرفی آثار منتخب معماران ایرانی طراحی و ساخته شده در داخل و خارج از ایران می پردازیم. دامنه نمایش آثار از اواخر دوران قاجاریه تا به امروز می باشد.
به منظور انتشار آثار خود، لطفا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
Shadow
Slider

مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان همدان

 

 

اطلاعات عمومی پروژه

نام: مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان همدان 
آدرس پروژه: همدان، میدان آرامگاه بوعلی
شرکت مشاوره: معماران طراحی متحد
معمار مسئول: احمد بطحایی
تیم طراحی: مهرداد شهبازی
تاریخ: 1395

مساحت ساخته شده: 300 مترمربع

نوع: اداری

مدیر اجرایی: احمد بطحایی

نظارت: مهرداد شهبازی
عکاس:فرشید نصرآبادی []

کارفرما: سید ناصر محمودی
بودجه: 30,000 دلار

 

امروزه با گذشت زمان و ساخت های سازهای گوناگون احداث ساختمان های مختلف روبه رشد و فزونی می باشد. دفتر اداری از جمله بخشهایی است که دارای تاثیرات بسزایی در ذهن مخاطب می باشد و کاربردی بودن فضا سهم بسزایی در آن دارد همچنین این فضاها باید علاوه بر مناسب زمان حال بودن باید دارای سازگاری در آینده نیز باشند برای این منظور این فضاها باید به صورت انعطاف پذیر طراحی گردند که یکی از فاکتورهای مهم در طراحی منعطف، ایجاد سیالیت فضایی می باشد.

پروژه بخش سرمایه گذاری خارجی اداره دارایی و اقتصاد همدان که در آن باز زنده سازی فضایی نسبت به کاربری گذشته صورت گرفته است به عنوان یک بخش که معرف شهر همدان برای سرمایه گذار خارجی و ایجاد حس امنیت، توانسته با حذف دیوارهای حاکم و محاط کننده فضا و تبدیل آن به شیشه، نیازهای یک فضای منعطف را برطرف سازد و باعث ایجاد سیالیت فضایی از بعد بصری گردد . حذف تیز گوشه ها در فضا با عنصر تاکیدی منحنی در تقویت این امر کمک شایانی نموده است که بوسیله تغییر در نحوه قرار گیری و تغییر مقیاس باعث ایجاد فضاهایی متنوع گردیده است که توالی فضایی در نگاه مخاطب هنگام حرکت در فضا باعث پیدایش هویتی مستقل برای این بخش نسبت به دیگر فضاها می شود گویی که این فضا را به صورت منفک شده می بیند. شاید بتوان این فضا را مناسب زمان حال و دارای قابلیت تطبیق پذیری نسبت به آینده دانست.

 

...

استفاده از مطالب منتشره در سایت آرشیوی - تحقیقاتی معماری معاصر ایران با ذکر منبع و لینک دهی مستقیم به وب سایت مجاز می باشد.
در صورت استفاده از تصاویر پروژه ها و سایر اسناد و مدارک تصویری، عکس ها بدون هیچ دخل و تصرف در آنها من جمله کراپ کردن، مخدوش نمودن و درج لوگو استفاده گردد.

Projects-Social 1 Projects-Social 3 Projects-Social 4

خواندن 4194 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 13 بهمن 1396 02:09