Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
در این بخش به معرفی آثار منتخب معماران ایرانی طراحی و ساخته شده در داخل و خارج از ایران می پردازیم. دامنه نمایش آثار از اواخر دوران قاجاریه تا به امروز می باشد.
به منظور انتشار آثار خود، لطفا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
Shadow
Slider

کبابی محمد

 

اطلاعات عمومی پروژه

نام: کبابی محمد
آدرس پروژه: مجموعه سیتی سنتر، اصفهان، ایران
شرکت مشاوره: دفتر فرایند منطقی در طراحی معماری
معماران مسئول: الهام گرامیزاده، احسان حسینی
تیم طراحی: احمدرضا توکلی، آلاله محسنی، علیرضا زمانی
تاریخ: 1395

مساحت ساخته شده: 60 مترمربع

نوع: بازسازی

نظارت: دفتر فرایند منطقی در طراحی معماری
پیمانکار:عباس جبیری

عکاس:فرشید نصرآبادی

کارفرما: امید اکبری
جوایز: فینالیست جایزه معمار در بخش بازسازی، سال 1395

 

 

شعبه کبابی محمد در فودکورت

پروژه بازسازی یکی از واحدهای فود کورت مجموعه سیتی سنتر اصفهان برای شعبه جدید کبابی محمد در بهار 95 به دفتر ما سپرده شد . شعبه اصلی کباب محمد در محدوده درچه در نزدیک اصفهان قرار دارد و با توجه به اینکه در این تیپ از رستوران های قدیمی خارج شهری ، بی پیرایگی ، اصالت و قدمت باعث رونق کسب وکار است ، طراحی شعبه این رستوران در مجموعه غذایی سیتی سنتر ، به عنوان یک مرکز خرید مدرن ، در واقع تعریف جدیدی از برند کباب محمد با حفظ روحیات نوستالژیک آن شد.

طراحی فضایی با ایجاد حس حضور و تعلق  بدون حضور فیزیکی در آن، مبنای تعریف  فضای سفارش در ارتباط با فضای عمومی فود کورت قرار گرفت ، این کار از طریق حفر از حجم پر و تاکید بر فضای خالی میسر گردید. پروژه شامل دو قسمت آشپزخانه و سفارش بود که با توجه به محدودیت های مجموعه ، نفوذ قسمت هایی از آشپزخانه در محدوده سفارش و استفاده نمایشی از آن یکی از راهکارهای حفظ هویت کبابی محمد گردید. حاصل ساختاری از ترکیب های متنوع پوسته های کروی شکل است که توسط صفحه ای چنان مقطع خورده که تمام نمی شود و ناظر را تا محدوده ای بزرگتر در بر می گیرد و بدین طریق فضای عمومی و شلوغ فودکورت در مقطع کم عرض کبابی نفوذ می یابد.

ساخت پوسته ها با توجه به امکانات موجود ساخت ،با ترکیبی از نقشه های دقیق کامپیوتری و نیروی استادکار ماهر  انجام شد. هویت سازمانی مجموعه بعد از طراحی شعبه فروش مبتنی بر فرم های فضای ساخته شده کامل شد و به عنوان تابلو ، انیمیشن لوگوی کبابی محمد به صورت فیلم توسط ویدئو پرژکتور بر روی نما نمایش داده می شود.

 

...

استفاده از مطالب منتشره در سایت آرشیوی - تحقیقاتی معماری معاصر ایران با ذکر منبع و لینک دهی مستقیم به وب سایت مجاز می باشد.
در صورت استفاده از تصاویر پروژه ها و سایر اسناد و مدارک تصویری، عکس ها بدون هیچ دخل و تصرف در آنها من جمله کراپ کردن، مخدوش نمودن و درج لوگو استفاده گردد.

Projects-Social 1 Projects-Social 3 Projects-Social 4

خواندن 5489 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 02 دی 1395 21:05