پروژه ها

در این بخش، شما می توانید به پروژه های منتخب طراحی و اجرا شده معماران ایرانی در داخل و خارج از کشوردسترسی داشته باشید

سالن زیبایی شکرنیا

رای دادن به این مورد
(1 رای)
/17
 

اطلاعات عمومی پروژه

نام: سالن زيبايي شكرنيا
آدرس پروژه: سعادت آباد، تهران
شرکت مشاوره: استوديو معماري چهار
معماران: کسری شفیعی زاده، حسین زین آغاجی، یوسف صالحی، آیدین وس کاه
تاریخ:  1395

مساحت ساخته شده: 88 مترمربع

نوع: بازسازي
اجرا: استوديو معماري چهار
مدیر اجرایی:يوسف صالحي

گرافیست: نگار نبوی طباطبايي، آيدا افصحي
عکاس:هامون مقدم

کارفرما: مهسا شكرنيا
متریال: سرامیک,ام دی اف,کنافاپوکسی
بودجه: 1.070.000.000 ريال

 

سالن زيبايي شكرنيا، مركز ارايه خدمات آرايشي و بهداشتي براي بانوان مي باشد. اين پروژه در ساختماني در خيابان سعادت آباد واقع شده است. كاربري سابق اين واحد، اداري با فضاها و عملكرد هاي مغشوش و بي ارتباط با موضوع آرايشگاه به نظر ميرسيد. خواسته ي كارفرما داشتن فضايي لوكس در عين حال لطيف و با حداكثر فضاي خدمات در مساحت 88 متر مربع  بود. ايده اصلي شكلگيري طرح ،ايجاد فضاهاي مجزا براي كاربري هاي متفاوت در عين يكپارچگي در كالبد جعبه هايي با رنگ هاي متفاوت به منظور تميز دادن فضاهاي كثيف و تميز از يكديكر و ايجاد فضاهاي نيمه بسته و بسته تا فضاها از لحاظ بويايي و صوتي براي يكديگر مزاحمت ايجاد نكنند ، مي باشد.  كاربر ميتواند به بعضي از اين جعبه ها وارد شود ولي بعضي از آنها تنها از پروژه عبور مي كنند. گستردگي فضا اين امكان را به مشتريان ميدهد تا حس حضور در يك catwalk كوتاه و خصوصي را تجربه كنند.

نورپردازي پروژه فوق با توجه به استانداردهاي لازم به عنوان يكي از فاكتورهاي تاثير گذار در حصول حداكثر بازدهي فضاي ارايشگاهي طراحي شده است. انتخاب گياهان سايه دوست و توجه اخص به مقوله تصفيه هواي محيط با توجه به شرايط محيط مورد طراحي مورد نظر قرار گرفته شده است كه نتيجتا تلطيف فضا را نيز به همراه دارد.

...

استفاده از مطالب منتشره در سایت آرشیوی - تحقیقاتی معماری معاصر ایران با ذکر منبع و لینک دهی مستقیم به وب سایت مجاز می باشد.
در صورت استفاده از تصاویر پروژه ها و سایر اسناد و مدارک تصویری، عکس ها بدون هیچ دخل و تصرف در آنها من جمله کراپ کردن، مخدوش نمودن و درج لوگو استفاده گردد.

Projects-Social 1

خواندن 556 بار آخرین بار تغییر یافته جمعه, 20 اسفند 1395 ساعت 16:38

CAOIdonation

A little help...
Goes a long way!

خبرنامه

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت خبرنامه ماهانه، ثبت نمایید.