Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
در این بخش به معرفی آثار منتخب معماران ایرانی طراحی و ساخته شده در داخل و خارج از ایران می پردازیم. دامنه نمایش آثار از اواخر دوران قاجاریه تا به امروز می باشد.
به منظور انتشار آثار خود، لطفا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
Shadow
Slider

ویلا کیانی

 

 

 

 اطلاعات پروژه

 

نام پروژه : ویلا کیانی

معمار : ماکان رحمانیان ، کامران حیرتی

همکاران طراحی : فرناز شاهدوستي، شبير موسوي، نيكتا وثوقيان

مکان : کرج، بلوار شهرداري، نيستان سوم، پلاك 8   

1387 – 1389 :تاریخ

نوع پروژه : مسکونی

مساحتزمين: 4000 مترمربع

سازههومن فرخي    

مديراجراوناظر: ماكان رحمانيان

تأسيساتمكانيكيآيدين شادخو   

تأسيساتالكتريكي: شركت برق و الكترونيك آرين

کارفرما : حسين كياني

 

 

پروژه ویلای مسکونی کیانی توسط ماکان رحمانیان و کامران حیرتی در محمد شهر کرج و در فضایی با زیربنای 500 متر مربع در سال 1389 طراحی شده است.
 فضاهای داخلی این ویلا برای توسعه و بسط چشم انداز طراحی شده است. این ویلا در باغی به مساحت 4000 متر مربع قرار گرفته است. از مساحت کل این ساختمان، 150 متر مربع مربوط به وید های ( حفره های) خارجی و فضای نیمه سرپوشده اختصاص دارد و مابقی مربوط به فضاهای داخلی می باشد. در این پروژه ارتباط بسیار نزدیکی ما بین فضای باز بیرونی و فضای داخلی برقرار شده است.  معماران این پروژه با حذف هرگونه فاصله مطرح بین خارج و داخل ساختمان، مجموعه ای از حفره ها و پروژه های حجمی را که تعریفی از یک چشم انداز دلپذیر است را خلق کرده اند. در حقیقت در این پروژه، معماری منظر و معماری داخلی با یکدیگر آمیخته و پیوسته شده است. مناظر و نمایش های متوالی نسبت به آکس X،Y و Z ( فضای سه بعدی) ایجاد شده و فضاهای اصلی میان لایه های نور گذران قابل تعمیم به وسیله ویدها و بالکن های نیمه سرپوشیده سازماندهی شده اند.

 

منبع : سایت www.archdaily.com

ترجمه : سایت معماری نیوز

خواندن 9284 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 26 آبان 1397 01:24