Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
در این بخش به معرفی آثار منتخب معماران ایرانی طراحی و ساخته شده در داخل و خارج از ایران می پردازیم. دامنه نمایش آثار از اواخر دوران قاجاریه تا به امروز می باشد.
به منظور انتشار آثار خود، لطفا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
Shadow
Slider

نمایشگاه مبل آویچی

 

 

اطلاعات عمومی پروژه

 نام پروژه: نمایشگاه مبل آویچی

آدرس: اصفهان ،سیتی سنتر 

دفتر معماری: مهندسین مشاور ایما

معماران مسئول: امین قاسمی ،سپیده صناعی

تاریخ شروع و اتمام اجرا: 12/92 تا 6/93

مساحت: 150 متر مربع

نوع: طراحی داخلی 

اجرای فرم پارامتریک: استودیو معماری پاد، مسعود مکارمی، محمد مکارمی

نظارت: مهندسین مشاور ایما

پیمانکار: امین قاسمی

طراح3D : سپیده صناعی ، بهادر فلاحیان

گرافیست: سپیده صناعی، بهادر فلاحیان، سهیل صادق براتی

عکاس: علیرضا حسین زاده

جوایز: طرح تقدیر شده در دوره هفتم مسابقه معماری داخلی ایران، مجله معماری و ساختمان سال 93


خط ، حرکت ، حجم ، نور ، رنگ همگی با یکدیگر در آمیختند تا این فضا را در ذهن ماندگار کنند.در پی پیش نهاد کارفرما مبنی بر طراحی یک فروشگاه مبلمان در سیتی سنتر اصفهان که یک مجموعه کاملا مدرن می باشد .در خواست کارفرما این بود که به هیچ وجه فضا گرفته نشود و حتی بزرگتر به نظر برسد برای رسیدن به این منظور این 3 هدف را دنبال کردیم :

هدف اول:

ایجاد فضایی پیوسته که در راستای این هدف سه فروشگا ه مجزا را به هم متصل کرده و یک فضای واحد ایجاد کردیم .

هدف دوم:

 ایجاد پوسته ای در هم تنیده که کانسپت آن از پارچه گرفته شده بود و به صورت حجمی یکپارچه و پویا از گوشه ای شروع و در طولل 15 متری فروشگاه گسترانیده شده و باعث گسترش فروشگاه در راستای طول ، عرض و ارتفاع فروشگاه شده است.

هدف سوم:

برای تحقق به هدف کارفرما که فضای نمایشگاهی برای مبلمان بزرگتر نشان داده شود در دو طرف جدارهای دیوارها از آینه استفاده کردیم ، راحتی وسیالیت تارو پود پارچه (ساختار فرم ) و حرکت نرم فرم با انعکاس در آینه ها تکمیل می شود.

 

کانسپت اولیه 

همانطور که این فضا مکانی است برای نمایش مبلمان و مبلمان باید راحتی و آسایش را فراهم کند ، ما حرکتی نرم و سیال در نظر گرفتیم که در قالب ساختاری از گوشه شروع می شود و قطر فروشگاه را می پیماید.این ساختار قالب در فضا که به رنگ سفید در بستری مشکی به صورت ترکیبی  متضاد گسترده شده و با انعکاس در آینه های جانبی تکمیل شده است.

پارامتریسیزم ، در قامت یک سبک با اهداف ، پتانسیل های به فعل در نیامده ، شاکله های روش شناسانه و معیارهای تدقیق کننده اش ، شناخته می شود ،جز این ها می توان به برنامه  انباشت یا رپرتوآر متمایز فرمی اش نیز اشاره کرد .می توان گفت طراحی امروز روز ، نه فقط یک برنامه است که تنها در غالب پارادایم هایی که تعیین کننده برنامه های علمی پژوهشی می باشند قابل فهم خواهد بود....این درست است که ظاهر زیبایی شناسانه هم در طراحی و هم در معماری از جایگاه مهمی برخوردار است ، البته باید توجه داشت که نه معماری به مثابه یک کل و نه سبک های تحریر کننده اش ا می توان صرفا به ظاهر تقلیل داد.

در طراحی این مجموعه از سبک پارامتریک استفاده کردیم و سلول هال این ساختار مشبک به صورت بافتی استخوانی به شکل منحنی که در تمامی راستاها تکثیر پیدا کرده اند.متریال ساختار این پوسته مشبک  GRP است که با توجه به این تکنیک ساخت آن در این سطح در ایران کمیاب است و با قیمت های بالا اجرا می شود ما آن را با قیمت مناسب اجرا کردیم.

 


Projects-Social 1 Projects-Social 3 Projects-Social 4

خواندن 5955 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 فروردين 1395 22:18