Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
در این بخش به معرفی آثار منتخب معماران ایرانی طراحی و ساخته شده در داخل و خارج از ایران می پردازیم. دامنه نمایش آثار از اواخر دوران قاجاریه تا به امروز می باشد.
به منظور انتشار آثار خود، لطفا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
Shadow
Slider

کارخانه رنگ توکارنگ

 

اطلاعات عمومی پروژه

نام پروژه: کارخانه رنگ توکارنگ
آدرس: شهرک صنعتی رازی، جاده اصفهان، شهرضا، ایران
دفتر معماری: دفتر فرایند منطقی در طراحی معماری
معماران: احسان حسینی، الهام گرامی زاده نایینی
مساحت: 6000 مترمربع
نوع: صنعتی
تاریخ اتمام: شهریور 1393
عکس: پرهام تقی اف
جوایز: طرح تقدیر شده در اولین بینال معماری و طراحی داخلی در بخش ساختمان های عمومی، مجله هنر و معماری سال 1393

طراحی کارخانه ها معمولاً از قرارگرفتن در عملکرد اصلی خط تولید و ساختمان اداری در کنار یکدیگر تعریف می شوند. در ایران عمدتاً ساختمان خط تولید از قبل طراحی شده و از طراح انتظار می رود که ساختمان اداری فاخری به سوله های قبلاً ساخته شده، اضافه کند. در این پروژه نیز که کارخانه تولید رنگ ورقهای مجتمع فولاد مجاور جاده اصفهان شهرضا است، سه دهنه سوله به عنوان خط تولید کارخانه قبلاً پیش بینی شده بود. لذا سعی ما بر این بود تا با تعریف احجام اداری و خدماتی در کنار آن و ترکیب دو عملکرد اداری و صنعتی از لحاظ فرم، عملکرد و اتراکچر، گونه ای متفاوتی از ساختمانهای اداری صنعتی ارائه دهیم.

هویت سازمانی، از اهداف اصلی مجموعه های تولید است و طراحی مبنای کارخانه سهم عمده ای را در ایجاد این هویت دارد. با الهام از محصول این کارخانه، ورق های صنعتی، و استفاده از سه رنگ تولیدی این کارخانه یعنی زرد، آبی و سفید، احجام سنگین پروژه شفاف شدند و توسط یک ورق تاخورده به یکدیگر دوخته می شوند ورق تاشده، در ضلع غرب و در مجاورت خیابان، بدون گشودگی نمادی از هویت مجموع می شود و حیاطهای شفاف و پرسایه داخلی را در برمیگیرد.

 


Projects-Social 1 Projects-Social 3 Projects-Social 4

خواندن 4907 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 29 فروردين 1395 20:37