Image is not available

VISIT Architecture Events

Slider

Events

| استودیو معماری داخلی |
دورهٔ «استودیو معماری داخلی» هفتهٔ آخرِ تیرماهِ پیش‌ِ رو برگزار می‌شود.‌ مرکز معماری ایران نزدیک به ده سال این دوره را برگزار کرده است؛ با وجود این، دورهٔ حاضر تازه بازبینی، تدوین و عرضه شده است. «استودیو معماری داخلی» سه مرتبه دارد: تئوری، مهارتی، و استودیو. در بخش تئوری و در کلاس «‌قرائت اثرِ معماری داخلی»، قرائت و نقدِ یکی از پروژه‌هایِ داخلیِ آقای مهدی‌کامبوزیا (معمار) انجام می‌شود، هدایت این کلاس با مجتبی‌مهرعلی (محقق تاریخ و تئوری معماری) است. در بخش استودیو، همان پروژهٔ نقد‌شده، در کلاسِ آقای کامبوزیا یعنی استودیو طراحی، «بازطراحی یا دوباره‌طراحی» می‌شود.


دانشجویان بین این دو کلاس یعنی نقد‌ و‌قرائت و استودیو، سه کلاس مهارتی را سپری می‌کنند. این سه کلاس عبارتند از: آموزشِ کامل نرم‌افزار راینو و طراحی «پترن»، طراحی‌و‌ساخت مبلمان، و البته «طراحی دیتیلِ معماری» است. مدرس راینو و مبلمان، آقای حسن‌اسناوندی است. اسناوندی تجربهٔ تدریس ورک‌شاپ‌هایِ DEFAB و ساخت سرپناهِ حیاطِ مرکز معماری را در کارنامه دارد. کلاس طراحی دیتیل را امیر‌حسین‌تبریزی تدریس می‌کند. آشنایی با مهارت‌هایِ نجّاری و آهنگری و بازدید‌ از بازارهایِ مصالح و آشنایی با اتصالات و اقسام مصالح، محورِ اصلی کلاسِ تبریزی ست.


برنامه‌ریزان دورهٔ یادشده تمام هم‌و‌غم‌ شان، طراحیِ جزئیات وارد بر مسائلِ مسیرِ طراحی است. به‌همین خاطر استادان aکلاس‌های طراحی دیتیل و استودیو، یعنی: امیر‌حسین‌تبریزی و مهدی‌کامبوزیا، کانون بحث‌هایشان جزئیات و نسبتِ میان طراحی و مراتب اجرایی است. تبریزی و کامبوزیا معماران با‌تجربه‌ای هستند که در سال‌هایِ اخیر آثارشان، محلِ توجّه کارشناسان و داوران مسابقه‌های داخلی و بیرونی بوده است.


تنها شرط شرکت در «استودیو معماری داخلی»، حداقل کارشناسیِ معماری‌ یا گذراندن دوره‌های معماریِ معتبر با ارائه مدرک است.
واضح است و همه‌مان اتفاق نظر داریم که، با مدرک دوره یا دانشگاه، هیچ‌کس معمار نشده است، با این حال، به شرکت‌کنندگان این دوره، در‌صورت احراز شرایط حضور و کسب نمرهٔ لازم، مدرک TUFNORD از آلمان تقدیم می‌شود. ظرفیت دوره‌ای که توضیحات مختصر آن را خواندید، محدود است. اگر مایل به شرکت در این دوره هستید، زودتر برای نام‌نویسی اقدام کنید.

اگر توضیحات بالا کامل نبود و سوالی داشتید، همکارمان خانم شمس در گروه معماریِ مرکز معماری ایران سوالاتتان را جواب می‌دهد.
| گروهِ معماریِ مرکز معماری ایران |

 

هزينه پبت نام: 38.000.000 ريال
تاریخ شروع دوره: نیمه اول تیرماه 1396
مدت برگزاری دوره: 128 ساعت
ساعت برگزاری دوره: یک شنبه تا  سه شنبه از ساعت 16:30 الی 20:30
آدرس محل برگزاری دوره: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه دهم، پلاک 18، مرکز معماری ایران


جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. (داخلي 116)

1444 8873 021
3644 8873 021

وبسايت مركز معماري ايران:  www.iacenter.ir