Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
رستوران بازار
مجموعه اُپارک
Slider

پروژه های اخیر

تیر 26, 1398

ویلای آخر هفته ناتل

نام: ویلای آخر هفته ناتل/ آدرس: مازندران، کیلومتر ۵ جاده نور به چمستان، روستای ناتل/شركت مشاور: استودیو معماری کا /معمار: محمد خاوریان//تاریخ: ۱۳۹۵ - ۱۳۹۸/مساحت زمين: ۴۲۰ مترمربع/مساحت…
تیر 19, 1398

ساختمان اداری صبا | خیابان فرشته

نام: ساختمان اداری صبا/ آدرس: تهران، خیابان فرشته، خیابان آقابزرگی، خیابان رضایی، بن‌بست سروش/شركت های مشاور: دفتر معماری هفت هور، دفتر معماری اِسباد /معماران: بابک خباز، بابک قلی…

حامیان

شرکت ونوس شیشه
کارخانه ونوس شیشه با شعار نگاه نو- بنای نو، در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه تولید انواع شیشه های مورد استفاده در صنایع ساختمانی و خودرویی آغاز نموده است. ونوس شیشه  با بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص، قادر به تولید انواع شیشه های ساختمانی و خودرویی مطابق با استانداردهای بین المللی است.
مبلمان اداری فرآذین

فرآذین طراح و تولید کننده با کیفیت ترین پارتيشن ها و محصولات مبلمان اداری متنوع در طرح های مختلف می باشد. این شرکت با زمینه فعالیت در معماری داخلی در سال ۱۳۷۱ تاسیس شد و پس از سال ها تجربه، مطالعات و طراحی ساخت سیستم پارتیشن اداری را در سال ۱۳۸۴ آغاز نمود.

شهرنگاری

در بسیاری از موارد اطلاعاتی در مورد بناهای معاصر ایران که در کل کشور ساخته شده اند، وجود ندارد و در پی بی خبری از ارزش های معمارانه آثار، در خیلی از مواقع تخریب می شوند. بخش شهرنگار با تصویربرداری داوطلبانه کاربران در شهرهای مختلف ایران، بناهای معاصر ساخته شده خلال سالهای 1300 الی 1360 را جمع آوری و در معرض دید عموم قرار می دهد.

مشاهده آلبوم ها

اهداف ما

صفحه نخست | معماری معاصر ایران


شهر همدان یکی از شهر های کهن و باستانی ایران شمار می آید. سبک معماری همدان به گونه ای است که این شهر بعنوان یکی از شهرهای سنتی و باستانی ایران شناخته میشود. همدان از شهرهای مرتفع و کوهستانی با آب و هوایی سرد و نسبتا" خشک محسوب میشود. این شهر از مناطقی است که به جهت معماری سنتی آن و نیز فرآورده های دستی و سنتی (صنایع دستی) معروف است تا حدی که بسیاری از صنایع دستی این شهر از جمله صنایع سفالگری، جز اقلام و محصولات صادراتی به شهرها و کشور های مختلف بشمار میرود و علاوه بر حنبه مصرفی، جنبه هنری و تزئینی نیز دارند.