درباره ما

با توجه به رشد فرهنگ استفاده از اینترنت همگام با افزایش دسترسی عموم به این رسانه عظیم در سطح کشور و نیاز جامعه معماری ایران و علاقه مندان به معماری ، برآن شدیم تا ضمن ارج نهادن به تلاش های بسیار ارزشمندی که در حوزه کتب معماری معاصر ایران صورت گرفته است ، به راه اندازی وب سایتی جامع در این زمینه جهت استفاده عموم مردم بپردازیم .

وب سایت معماری معاصر ایران با نشانه اینترنتی  www.caoi.ir     با امکانات وسیع و کاربردی در اختیار جامعه معماری کشور و  عموم مردم قرار گرفته است . این وب سایت با ایجاد بستر های لازم در زمینه اطلاع رسانی سریع ، آسان و فراگیر تلاش بر اعتلای جایگاه معماری معاصرکشور دارد .

 

 

اهمیت شکل گیری وب سایت

ضمن قدردانی از تلاش های گردانندگان وب سایت های ارزشمندی که با محوریت معماری در امر اطلاع رسانی و پوشش رخدادهای معاصر فعالیت می نمایند ، به نظر می رسد که هنوز در زمینه معرفی معماری معاصر کشور، ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه فراوانی وجود دارد . شکل گیری یک مرجع اطلاعاتی اینترنتی منسجم و قدرتمند در جهت ساماندهی و هدایت فعالیت های معماری معاصر می تواند این ظرفیت ها را بصورت بالفعل در آورد ،  بنحوی که بتواند همسو با فعالیت های سایر وب سایت ها ، راهگشای اساتید ، دانشجویان ، محقیین داخل و خارج کشور قرار گیرد.

 

نحوه شکل گیری وب سایت

از تیر ماه 1389 تحقیقاتمان را در زمینه جمع آوری پروژه های معماری معاصر ایران به شکل گسترده و دقیق شروع نمودیم و نهایتا در یک  دوره 9 ماهه ، حجم محدودی ازاطلاعات جمع آوری شد . با توجه به قابلیت های فراوانی که شبکه اجتماعی فیسبوک در اختیار کاربران قرار می دهد،  ما در مرحله نخست با هدف ارتباط با مخاطبین معمار ،اساتید و دانشجویان صفحه ای اختصاصی با محوریت معماری معاصر ایران ایجاد نمودیم و اطلاعات جمع آوری شده را با آنها به اشتراک گذاشتیم . این رویداد نو توجه مخاطبان را به خود جلب کرد و پس از گذشت اندک زمانی از ایجاد آن ، طرفداران این صفحه ، اطلاعات خود را به صورت آزادانه و داوطالبانه در اختیار ما قرار می دادند . ویژگی برجسته این شیوه از ارتباط ، جمع آوری اطلاعات بر مبنای مشارکت خرد جمعی بود که به کمک آن میزان دقت و دامنه محدوده مطالعاتی افزایش می یافت .

به واسطه این صفحه ،اطلاعات جمع آوری شده تکمیل گردید و شرایط آشنایی بیشتر ما با برخی از معماران فراهم شد. در روند این ارتباطات توانستیم از نظرات ، پیشنهادات و انتقادات آنان بهره مند شویم که در جهت ارتقاء سطح کیفی کارهای صورت گرفته و بسط آن در قالب یک وب سایت نقش شایانی داشته است  .

در سال 1390 نسخه اولیه وب سایت معماری معاصر ایران با امکانات محدود رسما راه اندازی گردید . بعد از گذشت حدود  2  سال از تاریخ انتشار آن  ، در مورخه 18  بهمن ماه 1392  از نسخه جدید و تکمیلی وب سایت در همایش واکاوی معماری معاصر ایران با حضور جناب آقای دکتر قبادیان در هتل پارس شهر تبریز که با همت اندیشکده فراگرد طراحی ستاک برگزار شده بود ، رو نمایی شد.

 

اهداف وب سایت

ساختار محتوایی وب سایت به دنبال تحقق اهداف ذیل می باشد که در دو بخش اهداف داخلی و بین المللی به آنها اشاره می گردد:

اهداف داخلی

-         ارتقاء سطح دانش عمومی جامعه در زمینه معماری و آشنایی مردم با معماران معاصر ایرانی و آثار منتخب آنها

-         رشد و آبادانی ایران عزیز با گسترش دانش و هنر معماری با نفوذ آن در حوزه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و ... .

-         ایجاد یک مرجع جامع مطالعاتی - آموزشی فراگیر جهت استفاده اساتید ، دانشجویان و محقیین

-         ایجاد فضای مناسب برای نقد و تحلیل آثار موفق ایرانی در جهت پیشبرد سازنده جریان معماری معاصر کشور

اهداف بین المللی

-         بهبود دیدگاه جامعه بین الملل نسبت به معماری معاصر ایران

-         همسویی با جریانات معماری در سطح بین الملل  و ارتقاء جایگاه معماری معاصر ایران

-         ایجاد روابط فرهنگی در سطح بین الملل و معرفی فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی با زبان معماری

 

وب سایت معماری معاصر ایران ، صمیمانه از همه معماران ، اساتید ، دانشجویان ، فعالين و متخصصين اين حرفه دعوت می نماید در جهت اعتلای معماری معاصر ایران ، ما را یاری نمایند .دانلود

 

 

CAOIdonation

A little help...
Goes a long way!

خبرنامه

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت خبرنامه ماهانه، ثبت نمایید.