Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran

در این بخش در تلاش هستیم تا اطلاعات مربوط به معماران ایران اعم ازبیوگرافی و آثار منتخب آنان گردآوری و معرفی گردد.
این بخش نیازمند همیاری شما مخاطبان گرامی است تا اطلاعات مربوط به معمارانی که می شناسید بویژه آنانی که مسن هستند و یا در قید حیات نیستند جمع آوری و مستندنگاری گردد.

Shadow
Slider

کمال کمونه

| | |

زندگینامه

 

کمال کمونه در 9 مرداد 1312 درتهران متولد شد.

وی تنها فرزند خانواده بود و ازطریق راهنمایی های پسر دایی خود ( آقای مهندس خسرو آزمون )،  که در آن زمان دانشجوی معماری دانشکده هنرهای زیبا بود با رشته معماری آشنا شد و درسال 1335 وارد دانشگاه تهران شد و تحصیل دررشته معماری را آغاز کرد.

 

پس ازسپری کردن دوران تحصیل در دانشکده در کناراساتیدی چون سیحون، سلیمانی پور، صانعی و ... . درسال 1342 فارغ التحصیل شد . کمال کمونه کار خود را با همکاری با سازمان برنامه و طراحی واحد های مسکونی درسمنان آغاز گردید. ایشان با آشنایی با نظام عامری که ازشاگردان فرانک لوید رایت بود و همچنین آقای مهندس خسروی ، ازدوران دانشجویی دردانشگاه آغاز شد،سرانجام به تاسیس دفتر ( عامری، کمونه و خسروی ) انجامید. اولین پروژه ای که پس از پیوستن آقای کمونه انجام شد،مرکزبهداشت فیروزآبادی شهر ری بود. قبل ازانقلاب ، ایشان به امریکا مهاجرت کردند و فعالیت های حرفه ای خود را در آنجا ادامه دادند که روزنامه تایمز هم مقاله ای درباب تقدیر از ایشان برای پروژه هایشان در آن کشور به چاپ رساند.

در سال 1369 کمال کمونه با توجه به اینکه قبلا به ایران رفت و آمد داشته و سرپرستی دفتر گروه را برعهده داشت به ایران بازگشت و فعالیت خود را در ایران با تاسیس دفتر شخصی کمونه درکنار گروه از نو آغاز کرد که حاصل آن طراحی و اجرای پروژه های متعددی است ازقبیل: مرکز ماشین های اداری شارپ، ساختمان پزشکان مهداد، شرکت پارس، مجتمع مسکونی آبشار، مجتمع مسکونی محمودیه، مجتمع مسکونی رز  وبسیاری منزل مسکونی و ویلایی و ...  .

 

منبع اطلاعات فوق: فصلنامه آنلاین تخصصی معماری مهراز  []

 

 

 

پروژه های منتشرشده در بخش فارسی وبسایت 

 

 

اطلاعات تماس

 

وبسایت: www.khalvatememar.com

 

خواندن 3926 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 12 مرداد 1398 18:08