Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran

ورود

Slide 1 - copy - copy

در این بخش در تلاش هستیم تا اطلاعات مربوط به معماران ایران اعم ازبیوگرافی و آثار منتخب آنان گردآوری و معرفی گردد.
این بخش نیازمند همیاری شما مخاطبان گرامی است تا اطلاعات مربوط به معمارانی که می شناسید بویژه آنانی که مسن هستند و یا در قید حیات نیستند جمع آوری و مستندنگاری گردد.

Shadow

‫مهرداد ایروانیان‬‎

‫مهرداد ایروانیان‬‎ ‫مهرداد ایروانیان‬‎

مهرداد ایروانیان متولد ۱۳۳۶ در شهر شیراز، معمار، شهرساز، مجسمه‌ساز و نقاش ایرانی، فارغ التحصیل رشته معماری از دانشگاه یو اس ال آمریکا است. وی با به‌کارگیری روش‌های مختلف و همه‌جانبه‌ی طراحی، وجوه مختلف هنر و معماری را می‌کاود. او به‌نوعی جلودار طراحی منظر و معماری صنعتی در ایران است و همین دلیل شهرت ایروانیان است. آثار او به‌واسطه‌ی کانسپت‌های‌ منحصر به فرد و مونتاژ‌های قابل خوانش و اندیشمندانه شناخته شده‌اند. او با برگزاری نمایشگاه طرح های مفهومی معماری کار خود را در دهه‌ی ۱۳۷۰ آغاز کرد. فعالیت‌های او متمرکز بر طراحی ساختمان‌ها و منظره نگاری بوده و از جمله‌‌ی آن‌ها می‌توان به پارک باغ بلند، منظره شهری دروازه قرآن، ساختمان اداره گاز استان فارس، خانه های مسکونی ۱۸- ۱، ساختمان اتاق بازرگانی، موزه‌ی تار و پود و مجموعه رستوران هفت خوان اشاره کرد.

در سال ۱۳۸۰ موفق به کسب جایزه‌ معماری ماربل (MAA) برای طراحی منظر دروازه‌ قرآن (ورودی شمالی شیراز) شد. او همچنین در دو دوره کاندید دریافت جایزه‌ی آقاخان بوده است.

خواندن 15687 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 08 شهریور 1398 23:14