Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
ساختمان دفتر مرکزی آجر کهن سرام
خانه حاجی بابا,فیروز فیروز
مدرسه ابتدایی نور مبین
موزه‌ مردم شناسی ارامنه جلفای اصفهان
بازسازی ویلا-آپارتمان آ.اس.پ
ساختمان مسکونی پاییز ۵
خانه افرا

پروژه های اخیر

آذر 11, 1400

پاییز ۶

نام: پاییز ۶/آدرس: تهران، خیابان قیطریه، خیابان کتابی، کوچه شعله، پلاک ۷/دفتر معماری: استودیو حامد حسینی/معمار مسئول: سید حامد حسینی/تیم طراحی: شادی شادمان روزتاریخ: ۱۳۹۷-۱۴۰۰/مساحت زمین: ۶۵۰ مترمربع/مساحت…
آبان 26, 1400

ساختمان مسکونی کامران

نام: ساختمان مسکونی کامران/آدرس: تهران، فرشته، آقابزرگی، نبش بن بست کامران، پلاک ۱۲/دفتر معماری: دفتر معماری آراد /معماران مسئول: بهرام کلانتری، کوروش دباغ/تیم طراحی: پدیده تیموریان، صبا سلطانی،…

ویلا حیاط خانه

1400-08-20 بازدید:925 مازندران

کوچه خانه

1400-08-16 بازدید:835 قم

استودیو کارو

1400-08-05 بازدید:628 تهران

شرکت پایاژن دارو

1400-08-03 بازدید:719 تهران

خانه گودال باغچه

1400-07-21 بازدید:1983 یزد

خانه آجری کردان

1400-07-10 بازدید:1597 البرز

حامیان

شرکت ونوس شیشه
کارخانه ونوس شیشه با شعار نگاه نو- بنای نو، در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه تولید انواع شیشه های مورد استفاده در صنایع ساختمانی و خودرویی آغاز نموده است. ونوس شیشه  با بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص، قادر به تولید انواع شیشه های ساختمانی و خودرویی مطابق با استانداردهای بین المللی است.
مبلمان اداری فرآذین

فرآذین طراح و تولید کننده با کیفیت ترین پارتيشن ها و محصولات مبلمان اداری متنوع در طرح های مختلف می باشد. این شرکت با زمینه فعالیت در معماری داخلی در سال ۱۳۷۱ تاسیس شد و پس از سال ها تجربه، مطالعات و طراحی ساخت سیستم پارتیشن اداری را در سال ۱۳۸۴ آغاز نمود.

شهرنگاری

در بسیاری از موارد اطلاعاتی در مورد بناهای معاصر ایران که در کل کشور ساخته شده اند، وجود ندارد و در پی بی خبری از ارزش های معمارانه آثار، در خیلی از مواقع تخریب می شوند. بخش شهرنگار با تصویربرداری داوطلبانه کاربران در شهرهای مختلف ایران، بناهای معاصر ساخته شده خلال سالهای 1300 الی 1360 را جمع آوری و در معرض دید عموم قرار می دهد.

مشاهده آلبوم ها

اهداف ما

صفحه نخست | معماری معاصر ایران


مرمت و نگهداری معماری و بنا از جمله مباحثی است که متاسفانه در کشور مل توجه زیادی به آن نشده و مسئله بسیار پیش پاافتاده تلقی میگردد. رشد روزافزون جمعیت و توسعه افقی شهرهای کشور باعثتخریبزمین های زراعی و تغییر کاربری آنها شده است بطوریکه این مساله، آب و هوای شهر ها را دچار چالش شدید کرده و نگرانی های بسیاری را برای مسولان بوجود آورده است ازاین رو یکی از راهکارهای حل این معضل، مرمت و نوسازی مکان های فرسوده میباشد که متاسفانه به جهت اعمال طرح های تقلیدی نامتناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی هر شهر، از منابع موجود و در دسترس استفاده بهینه صورت نگرفته است.