Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
خانه حیاط / حیات آبی
آوا سنتر
Slider

پروژه های اخیر

خرداد 16, 1399

ویلای فشند

نام: ویلای فشند/آدرس: استان البرز، شهر جديد هشتگرد، روستای فشند، خيابان عالی‏چنار، انتهای کوچه گلستان/شرکت مشاور: گروه طراحی سبک/معماران: هدا شریفیان، محمد هژبری/تیم طراحی: علی آشتیانیتاریخ: ۱۳۹۳- ۱۳۹۵/مساحت…
خرداد 11, 1399

ساختمان مسکونی رود-خانه

نام: ساختمان مسکونی رود-خانه/آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل صدر، خیابان هدایت، خیابان دشتی، کوچه کادوس/شرکت مشاور: دفتر طراحی و ساخت بیتا قباییان/معمار: بیتا قباییان/تیم طراحی: امین…

رستوران لمنز

1399-02-03 بازدید:898 تهران

خانه هنر ۱۴

1399-01-22 بازدید:1492 تهران

حامیان

شرکت ونوس شیشه
کارخانه ونوس شیشه با شعار نگاه نو- بنای نو، در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه تولید انواع شیشه های مورد استفاده در صنایع ساختمانی و خودرویی آغاز نموده است. ونوس شیشه  با بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص، قادر به تولید انواع شیشه های ساختمانی و خودرویی مطابق با استانداردهای بین المللی است.
مبلمان اداری فرآذین

فرآذین طراح و تولید کننده با کیفیت ترین پارتيشن ها و محصولات مبلمان اداری متنوع در طرح های مختلف می باشد. این شرکت با زمینه فعالیت در معماری داخلی در سال ۱۳۷۱ تاسیس شد و پس از سال ها تجربه، مطالعات و طراحی ساخت سیستم پارتیشن اداری را در سال ۱۳۸۴ آغاز نمود.

شهرنگاری

در بسیاری از موارد اطلاعاتی در مورد بناهای معاصر ایران که در کل کشور ساخته شده اند، وجود ندارد و در پی بی خبری از ارزش های معمارانه آثار، در خیلی از مواقع تخریب می شوند. بخش شهرنگار با تصویربرداری داوطلبانه کاربران در شهرهای مختلف ایران، بناهای معاصر ساخته شده خلال سالهای 1300 الی 1360 را جمع آوری و در معرض دید عموم قرار می دهد.

مشاهده آلبوم ها

اهداف ما

صفحه نخست | معماری معاصر ایران

 

گابریل گورکیان
یک معماری مدرن دیگر  ۱۹۷۰ - ۱۹۰۰

پس از سپری شدن حدود نیم قرن از درگذشت گابریل گورکیان، کتاب حاضر همچنان تنها منبعی است که به زندگی این چهرۀ بین‌المللی معماری مدرن می‌پردازد و افزون بر آن، خواننده را با فضای هنری حاکم در اروپا در نخستین سالهای آغاز مدرنیسم آشنا می‌کند. نبود مدارک کافی از فعالیت تقریباً چهارسالۀ او در تهران رضاشاهی و چند و چون طراحی و ساخت بناهای عظیمی از جمله کاخ دادگستری، باشگاه افسران، وزارت امور خارجه، تئاتر تهران و چند ویلای خصوصی برای صاحب‌منصبان و مرفهان آن دوران، جای خالی پژوهشی عمیق را موجب شده است. فراز و نشیب‌های زندگی این معمار «جنتلمن» ایرانی ارمنی از شاگردی آدلف لوس، همکاری با ماله استونس و رقابت حرفه‌ای با لکربوزیه، تا رقابت با معماران ایرانی دانش‌آموختۀ اروپا در تهران، از اقامت در دهکده‌ای در فرانسه و ناگزیر پرداختن به کشت و کار در جریان جنگ جهانی دوم، تا آموزش معماری در دانشگاه ایلینوی آمریکا و کسب مقام استاد ممتاز... مجموعه‌ای حقیقتاً خواندنی را گرد آورده است. اما از ای کاش‌های مترجم این است که کتاب روانشاد الیزابت ویتوی فرانسوی بتواند روزی ایده‏‌پرداز فیلمنامه‌ای شود!

نویسنده: الیزابت ویتو
ترجمه: ماندانا یزدان‌ شناس هاشمی
ناشر: موسسه پژوهشی علم معمار
تاریخ و سری چاپ: چاپ اول ۱۳۹۶
قیمت: ۳۹۵۰۰ تومان
همکاران رسانه