Email: caoi.ir@post.com Telegram ID: @caoiran
آدرس فود هال
خانه فرهنگ رایزن
Slider

پروژه های اخیر

فروردين 30, 1397

ساختمان مسکونی نیلوفر۲۲

نام: ساختمان مسکونی نیلوفر ۲۲/آدرس: تهران،خیابان جردن،خیابان نیلوفر پلاک ۲۲/شرکت مشاور: استودیو صاحب/معمار مسئول: امیر رضا صاحب/معمار همکار: مریم شاکر/تیم طراحی: پریا وحید فرهمندی، گل‌مریم نادریان/تاریخ: ۱۳۹۶ -…
فروردين 25, 1397

انارستان پدربزرگ

نام: انارستان پدربزرگ/آدرس: شهر تفت، استان یزد/شرکت مشاور: سیزان خوانش معماری و شهر/معمار: پدرام جعفربیگی/تیم طراحی: حسین آقا جعفربیگی، نازلی جعفربیگی/طراحی منظر: نازلی جعفربیگیتاریخ: ۱۳۹۳ - ۱۳۹۶ /مساحت…

ویلای چمن

1397-01-20 بازدید:732 البرز

ویلای ونوش

1397-01-13 بازدید:1267 مازندران

خانه ی قروه

1396-12-07 بازدید:2890 کردستان

خانه آقای زاهدی

1396-11-20 بازدید:2425 گلستان

حامیان

شرکت ونوس شیشه
کارخانه ونوس شیشه با شعار نگاه نو- بنای نو، در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه تولید انواع شیشه های مورد استفاده در صنایع ساختمانی و خودرویی آغاز نموده است. ونوس شیشه  با بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص، قادر به تولید انواع شیشه های ساختمانی و خودرویی مطابق با استانداردهای بین المللی است.
روجا تجارت آذرستان

روجا تجارت آذرستان، زیر مجموعه ای از گروه آذرستان، پیشرو در زمینه واردات و توزیع محصولات و تکنولوژی های مرتبط با صنعت ساختمان می باشد. هدف از تاسیس این مجموعه در سال ۱۳۸۹، پر نمودن شکاف عمیقی بود که در بازار داخلی کشور در این حوزه به چشم می خورد.

شهرنگاری

در بسیاری از موارد اطلاعاتی در مورد بناهای معاصر ایران که در کل کشور ساخته شده اند، وجود ندارد و در پی بی خبری از ارزش های معمارانه آثار، در خیلی از مواقع تخریب می شوند. بخش شهرنگار با تصویربرداری داوطلبانه کاربران در شهرهای مختلف ایران، بناهای معاصر ساخته شده خلال سالهای 1300 الی 1360 را جمع آوری و در معرض دید عموم قرار می دهد.

مشاهده آلبوم ها

اهداف ما

صفحه نخست | معماری معاصر ایران


مرمت و نگهداری معماری و بنا از جمله مباحثی است که متاسفانه در کشور مل توجه زیادی به آن نشده و مسئله بسیار پیش پاافتاده تلقی میگردد. رشد روزافزون جمعیت و توسعه افقی شهرهای کشور باعثتخریبزمین های زراعی و تغییر کاربری آنها شده است بطوریکه این مساله، آب و هوای شهر ها را دچار چالش شدید کرده و نگرانی های بسیاری را برای مسولان بوجود آورده است ازاین رو یکی از راهکارهای حل این معضل، مرمت و نوسازی مکان های فرسوده میباشد که متاسفانه به جهت اعمال طرح های تقلیدی نامتناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی هر شهر، از منابع موجود و در دسترس استفاده بهینه صورت نگرفته است.

 

پانوراما

همکاران آموزشی